Skip to content

TPU 017: Efektywna praca zdalna – cz. 2

Tematem dzisiejszego odcinku jest praca zdalna. Zdalna praca ma wiele korzyści, ale są też wady, ale o nich nie każdy pamięta. Po tygodniu pracy może się okazać, że z radością wrócisz do dawnej pracy, do biura, bo brakuje Ci ludzi, wspólnej przestrzeni. A może właśnie jest całkowicie odwrotnie?

Przygotowałam dla Was trzy odcinku, dziś posłuchasz drugiego z nich. Oddaje mikrofon moim gościom to oni powiedzą jak pracują, co u nich działa, z czym mają trudności. Myślę, że takie spojrzenie kilku osób na ten temat może być dla Ciebie ciekawe i pomóc Ci zdecydować czy ten typ pracy jest dla Ciebie odpowiedni.

Moimi gośćmi  są:

 

 

Katarzyna Jankowska – na co dzień łączy funkcje social media managera, project managera i event managera współpracując m.in. z Joanną Ceplin. Jest trenerką wewnętrzną Stowarzyszenia „Wiosna”, fanką szkoleń rozwojowych i świetnej obsługi klienta.

 

 

 

 

 

Wojtek Bartosik jest coachem. Specjalizuje się w pracy z zabieganym menedżerami, którym pomaga przejąć stery w ważnych obszarach ich życia. Od pół roku jest przedsiębiorcą w pełnym wymiarze. Realizuje w ten sposób swoją pasję i misję życiową związaną z uwalnianiem potencjału ludzi. Wcześniej przez ponad 12 lat pracował jako menadżer w dziale IT międzynarodowej korporacji.

 

 

 

 

Magda prowadzi sklep internetowy OgarniamSię, w którym sprzedaje planery, organizery i przeróżne narzędzia do zarządzania sobą w czasie oraz zadaniami w różnych sferach swojego życia. Jest świeżo po powrocie do Polski. Wcześniej 5 lat spędziła w Monachium, pracując między innymi w międzynarodowym start-upie gdzie odpowiadała za SEO. Wolne chwile najchętniej spędza aktywnie na łonie natury, a gdy nie dopisuje pogoda uczy się japońskiego lub planuje szczegółowo wyjazdy i podróże. Nie tylko swoje, ale również dla przyjaciół i znajomych. Mówi, że planowanie jest częścią sukcesu.

W tym odcinku:

  • Jak pracują goście tego odcinka? Gdzie i ile godzin dziennie pracują?
  • Jakie są ich sposoby na dyscyplinę, motywację i kończenie zadań?
  • Czy mają nawyki które im pomagają?
  • Jak zorganizować swoje miejsce pracy?
  • Jak rozdzielać miejsce na pracę, gdy pracujesz z domu?
  • Dobre praktyki i nawyki gdy pracujesz zdalnie z domu.
  • O czym powinieneś pomyśleć  jeśli chcesz pracować zdalnie.
  • Narzędzia, aplikacja które ułatwiają pracę.

Linki i osoby wymienione w odcinku:

Polecana narzędzia:

Podcast możesz subskrybować poprzez:

Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji „Sklep” wyszukaj podcast „Tuż Przy Uchu”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób kreatywnych i przedsiębiorczych :)

Dziękuję! :)

KONKURS

Wygraj książkę The Smarter working Manifesto.

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka na blogu lub na fanpage napiszecie:

 

Co Ci pomaga w Twojej pracy? Jakie sposoby, narzędzia, techniki, nawyki stosujesz?


Konkurs trwa do poniedziałku (9 października) i tego dnia w komentarzu do tego wpisu ogłoszę wyniki.