Skip to content

TPU 015: Sposoby na efektywną pracę zdalną z domu – cz.1

Dziś odcinek inny niż te które mieliście okazję do tej pory słuchać, dajcie znać czy taka forma się Wam podoba, co o niej myślicie. Tematem dzisiejszego odcinku jest praca zdalna.

Może myślisz o tym stylu pracy ale nie wiesz czy jesteś na to gotowy?

Może już tak pracujesz?

Fizyczny brak kontaktu z ludźmi, problemy z motywacją, organizacja dnia, pilnowanie terminów, realizacja zadań, trudności w oddzieleniem pracy od życia prywatnego. To tylko kilka minusów tego typu pracy, szczególnie gdy wykonujesz ją w domu. Przygotowałam dla Was trzy odcinku, dziś posłuchasz pierwszego z nich. Oddaje mikrofon moim gościom to oni powiedzą jak pracują, co u nich działa, z czym mają trudności. Myślę, że takie spojrzenie kilku osób na ten temat może być dla Ciebie ciekawe i pomóc Ci zdecydować czy ten typ pracy jest dla Ciebie odpowiedni.

Moimi gośćmi  są:

 

 

 

Aga Zapora – projektantka wzornictwa i grafiki. Jako Plannerka gromadzi, testuję i optymalizuję metody i nawyki, które ułatwiają życie oraz pomagają nie tylko się zorganizować, ale – zacząć realizować ciągle odkładane plany i marzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marta Kaim jest coachem oraz mentorem ICF, trenerką rozwoju osobistego, autorką trzech książek oraz twórczynią skutecznych programów dla kobiet.

 

 

 

 

 

 

 

 

Michał Barczak – bloger Geek Work, od niedawna podcaster- min. dzieli się wiedzą, jak zacząć pracować w domu, jak być produktywnym. Prowadzi agencje doradztwa Save Seo. Zajmuje się szeroko rozumianym marketingiem internetowym.

 

 

 

 

 

 

 

Anna M.Piaseczna – pedagog, trener, terapeuta, edukator w Free Mind of Child Wspiera rodziny i prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży, warsztaty dla rodziców i nauczycieli w Europie oraz tworzy materiały terapeutyczne i edukacyjne.  Zajmuje się nowoczesną edukacją, intelektualnym rozwojem dzieci. Na co dzień mieszka w Szkocji i tam ma swoje centrum dowodzenia.

 

 

 

 

W tym odcinku:

  • Jak pracują goście tego odcinka? Gdzie i ile godzin dziennie pracują?
  • Jakie są ich sposoby na dyscyplinę, motywację i kończenie zadań?
  • Czy mają nawyki które im pomagają?
  • Jak zorganizować swoje miejsce pracy?
  • Jak rozdzielać miejsce na pracę, gdy pracujesz z domu?
  • Dobre praktyki i nawyki gdy pracujesz zdalnie z domu.
  • O czym powinieneś pomyśleć  jeśli chcesz pracować zdalnie.
  • Narzędzia, aplikacja które ułatwiają pracę.

Linki i osoby wymienione w odcinku:

Podcast jest dostępny poprzez:

 Zostaw swoją recenzję w itunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

KONKURS

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka napiszecie:

 

Co Ci pomaga w Twojej pracy? Jakie sposoby, narzędzia, techniki, nawyki stosujesz?


Konkurs trwa do poniedziałku (18 września) i tego dnia w komentarzu do tego wpisu ogłoszę wyniki.